Vybíráme vánoční řetěz

Praktický článek o vánočních řetězech

Vánoce nejsou svátky spojené jenom s tradicemi, dáváním dárků, nebo třeba s hodováním, které může trvat i několik dní. Co k Vánocům neodmyslitelně patří, to je také důkladný úklid, stejně jako jde také o nutnost si celý náš interiér nebo exteriér důkladně vyzdobit. Dobrou pomůckou pro tyto účely se rozhodně stává vánoční světelný řetěz. Pojďme se společně podívat na to, jak vybrat ten pravý, Tedy takový, který nám bude ve všech směrech plně vyhovovat.

Důležitý je účel použití

Jakmile začínáme vybírat, je třeba se primárně zaměřit na účel použití daného řetězu. Od toho se odvíjí, zda budeme používat řešení interiérové, nebo určené do exteriérů. Samozřejmě zde platí, že pokud si pořídíme vánoční světelné řetězy učené do exteriérů, můžeme je použít i u nás doma. V opačném případě to vzhledem k bezpečnostním rizikům nedoporučujeme. Je tedy třeba uvědomit si, zda chcete daný řetěz koupit na ozdobení vašeho vánočního stromečku, vnitřní strany oken, nebo zda ho využijete například na vašem balkoně, zahradě, nebo v oblasti střechy.

Váš dům, balkon a okna si rozhodně zaslouží zahalit se do jiskřivého kabátu. Pro venkovní fasádu jsou velmi vhodné světelné kabely a řetězy, které jsou vodotěsné, úsporné a odolné proti nárazům. Pro lemování budov a střech lze použít nejrůznější světelné LED řetězy, ze kterých snadno vytvarujete i jednoduchý ornament. Venkovní solární světelné řetězy můžete zakoupit v různých délkách a barvách, stejně jako barevné vánoční řetězy, které prozáří zimní večery s Vaší rodinou a vykouzlí úsměv na tváři především dětem.

Roli hraje také jeho délka

Jakmile víte, kde budete konkrétní řetěz používat, můžete dále vybírat i podle konkrétní délky. V tomto případě opět platí, že by měl hrát roli účel, na jaký budete vánoční řetězy využívat. Pokud je to ozdobení vašeho vánočního stromečku, jistě bude stačit jejich délka v nižších celých metrech. To se týká i situace, kdy máte stromek větší. Podobně je to v případě, kdy plánujete jenom ozdobit vaše okna. Ty si však už můžete jednoduše změřit a orientačně si spočítat, kolik metrů délky bude na kupovaný vánoční řetěz dostačovat. Podobně to platí v případě balkonu, střechy, nebo zahrady. Pokud něco doporučujeme, tak raději koupit řešení o něco delší, než vsázet na přesně danou délku.

Nezapomínejte na barevnost a efekty

Délku a využití tedy máme jasnou. Díky tomu se můžeme pohybovat v segmentu, který plně odpovídá našim potřebám. Je jedno, zda hledáte vánoční osvětlení venkovní, nebo to interiérové. V obou případech musíte dát také na design daného řetězu. S tím samozřejmě souvisí barva světýlek, která jsou použita. Mezi nejobvyklejší barvy patří červená, modrá a také klasická bílá. Ty rozhodně nezklamnou ani vás. Některé světelné řetězy dokonce umí měnit své barvy, různě blikat, nebo měnit svou intenzitu světla. I na to je dobré se v tomto případě zaměřit.

Čím bude řetěz napájen?

Ji ž máte téměř vybráno a tak je třeba vyřešit poslední otázky. První z nich se týká napájení., Využíváte-li daný řetěz v interiéru, je jasné, že nejlepší volbou bude napájení na elektřinu. Existuje i druhá varianta, se kterou může být spojený světelný řetěz venkovní. Ten může fungovat na principu využití solární energie. Akumulátor, který je součástí, se přes den nabije a večer dodává energii ke svícení. Jelikož dané řešení mnohdy využívá hlavně vánoční LED řetěz, je jisté, že spotřeba je minimální.

Jaký typ žárovek?

V minulosti byl výběr poměrně jednoduchý, jelikož k dispozici byla pouze klasika. Des ale doba pokročila a tak máme na výběr jak z běžných variant, tak se nabízí také LED řetěz. Ten doporučujeme více. Je spojený s menší spotřebou, stejně jako může být LED řetěz venkovní spojený také s vyšší odolností, kvalitou a životností. I to hraje roli.


Doporučujeme

Kvalitní vánoční řetězy od kokiskashop.cz

Vánoční LED osvětlení Garth 9m
studeně bílé, 100 diod

Toto LED osvětlení je vodotěsné a odolné proti nárazům.

Vánoční LED osvětlení 18 m
modré, 200 diod

Umělý vánoční stromek s plastovým stojanem, tmavě zelený se zasněženým vzhledem.

Vánoční LED osvětlení 40 m
barevné, 400 diod

Tento řetěz rozsvítí Váš pokoj, balkon nebo terasu, vykouzlí vánoční atmosféru.