Jak upevnit vánoční řetězy?

Praktický článek o vánočních řetězech

Vánoční řetězy jsou dnes spojeny s většinou domácností, které chtějí do svých interiérů, ale i do svých exteriérů nechat proniknout kouzlo Vánoc. To je totiž spojeno s mnoha světýlky, kterými můžeme vše dokonale rozzářit. Dobrou volbou je v daném směru LED řetěz, který určitě nadchne svými pozitivy. Otázkou však zůstává, jak dané světelné řetězy upevnit na požadovaná místa. Podívejme se proto na několik tipům jak nám to půjde nejlépe.

Jak na uchycení na balkoně nebo střeše?

Velmi často chceme zdobit především náš dům a tak se snažíme umístit LED řetěz venkovní třeba do oblasti našeho balkonu. Zde může být postup velmi jednoduchý, jelikož většina balkonů má samozřejmě i své zábradlí. Zde plně stačí řetěz jednoduše omotat a máme hotovo. Pokud si chceme být jisti tím, že bude skutečně držet, můžeme ho na několika místech ke konstrukci přivázat třeba tenkým provázkem.

Jiná situace může nastat v případě, kdy ho chceme umístit třeba do oblasti naší střechy, například po celém jejím obvodu. Máme-li na střeše okapy, je vyhráno. Zde sice také mohou pomoci provázky, ale světelný řetěz venkovní lze uchytit i jinak. Velmi dobré jsou v tomto směru stahovací elektrikářské pásky. Ty nabídnou jistotu rychlého a hlavně pevného použití. Z hlediska jednoduchosti je to určitě volba, která nás zaručeně nezklame. A kde je koupit? Třeba v každém hobby marketu.

Zdobíte řetězy také vánoční stromek?

Pokud chcete vánoční LED řetěz umístit na váš vánoční stromek, je postup o něco jednodušší. Konkrétně může stačit jenom to, pokud ho umístíte vodorovně, po obvodu stromku, na jednotlivé větvičky. Pokud se jedná o kratší a lehčí řetěz a samotný strom je pevnějšího vzrůstu, měli by vše držet. Pokud ne, také nemusíte zoufat. Pamatujte na to, že na stromek budete také věšet řadu ozdob. Jak jinak, než pomocí drobných a na první pohled neviditelných háčků. Ty můžete použít k tomu, aby byl vánoční řetěz na konkrétní větvičce jednoduše upevněn. Zkrátka háček jednoduše narovnejte a následně běžným drátováním přimotejte řetěz na požadované místo. Jednoduché, rychlé a neviditelné. Podobně si můžete pomoci ve chvíli, kdy budete zdobit stromy a keře na vaší zahradě.

Jak na umístění na oknech?

Máte-li stará dřevěná okna, u kterých plánujete výměnu, není nic jednoduššího, než vzít kladívko a drobné hřebíky. Ty opatrně zatlučte na požadovaná místa a následně kolem nich řetěz omotejte. Díky tomu budou v oblasti rámu držet tak, jak požadujete. Je jedno, zda realizujete vánoční osvětlení venkovní, nebo chcete dané vánoční řetězy umístit z interiérové strany.

Problém může nastat ve chvíli, kdy už máte nová okna. Ať už jsou plastová, nebo opět dřevěná, hřebíky a kladívko raději schovejte. To, co vám pomůže, jsou drobné háčky z každého hobby marketu. I ty můžete na vánoční světelné řetězy použít. Daný háček je nalepovací, díky čemuž ho můžete pohodlně umístit nejenom na rám vašeho okna, ale v případě potřeby i na plochu skla – ideální, pokud vytváříte složitější tvary. Následně za něho vánoční světelný řetěz zaháknete a je hotovo. Potřebujete-li pevnější uchycení, opět platí, že si můžete pomoci s drobným háčkem z vánočních ozdob. A jakmile je po vánocích, daný provizorní háček z vašeho okna odlepíte, navlhčeným hadříkem odstraníte stopy po lepidle a okno opět vypadá jako nové.

Námaha se vyplatí

Rozhodně se však nenechte odradit zdánlivou náročností s manipulací s vánočními světelnými řetězy. Světelné vánoční dekorace totiž navozují sváteční atmosféru, která potěší oko a zahřeje duši. Pohled na dekorativní vánoční osvětlení si tak už nemusíte vychutnávat jen při cestě do práce nebo za nákupy. Není přece nic jednoduššího, než si kouzlo Vánoc pořídit i k Vám domů.


Doporučujeme

Kvalitní vánoční řetězy od kokiskashop.cz

Vánoční LED osvětlení Garth 9m
studeně bílé, 100 diod

Toto LED osvětlení je vodotěsné a odolné proti nárazům.

Vánoční LED osvětlení 18 m
modré, 200 diod

Umělý vánoční stromek s plastovým stojanem, tmavě zelený se zasněženým vzhledem.

Vánoční LED osvětlení 40 m
barevné, 400 diod

Tento řetěz rozsvítí Váš pokoj, balkon nebo terasu, vykouzlí vánoční atmosféru.